Vergadering : Agendacommissie Dordrecht, 25 maart 2025 19:45:00
Algemene vergader informatie
De VOORZITTER roept hierbij de leden van de AGENDACOMMISSIE op tot het bijwonen van de openbare vergadering die DINSDAG 25 maart 2025 zal plaatsvinden in Vergaderzaal 3 - Hugo Muys van Holy van het Stadskantoor, Spuiboulevard 300, aanvang 19:45 uur.
De Voorzitter,
D.F.M. Schalken-den Hartog
Opties bij deze vergadering
Agenda
Hoofdvergadering
-
Opening
-
Nieuw ingekomen stukken
-
Bouwend en Bereikbaar Dordrecht
-
3 Vaststellen van Tariefdifferentiatie parkeren - Raadsvoorstel
Om de nieuwe tarieven per 1 juli 2025 in te kunnen laten gaan moet de raad op 15 april een besluit over voorliggend raadsvoorstel nemen. De griffie wijst u daarbij op de onderstaande bijzonderheden bij het raadsvoorstel:
> De voorgestelde beslispunten zijn niet duidelijk geformuleerd. Niet duidelijk is wat de raad nu precies vaststelt als zij de 'tariefdifferentiatie' en 'de ambitie voor het realiseren van de nieuwe parkeergarages' vaststelt. Deze beslispunten zijn in deze vorm ook lastig te amenderen.
> Er wordt niet aangegeven waarom de nieuwe tarieven per 1 juli 2025 in moeten gaan en wat de consequenties zijn als dat 1 januari 2026 zou zijn. Om de tarieven per 1 juli 2025 in te kunnen laten gaan moet de raad uiterlijk op 15 april een besluit nemen. De raad van 27 mei is dan namelijk nodig voor het vaststellen van de nieuwe verordening parkeerbelastingen. Dit betekent dus dat u voorliggend raadsvoorstel binnen 3 weken moet afhandelen. U kunt het voorstel dan 1 keer beeldvormend en 1 keer oordeelsvormend in de commissie behandelen (respectievelijk op 1 en 8 april).
> De uitkomst van de brede businesscase parkeren is een van de argumenten om de tarieven voor zowel straat- als garageparkeren te verhogen. Over de brede businesscase vindt weliswaar op 25 maart een besloten technische sessie plaats, maar de businesscase ontbreekt als (geheime) bijlage bij het raadsvoorstel. Daarbij hebben de Nota waarderen en afschrijven en het al dan niet instellen van een mobiliteitsfonds invloed op de businesscase. Beide worden wel in het raadsvoorstel benoemd, maar besluitvorming hierover vindt pas later plaats (Nota waarderen en afschrijven in Q2 2025 en het mobiliteitsfonds eind 2025).
Gezien het bovenstaande is de vraag of u op basis van deze stukken binnen 3 weken een zorgvuldig en goed afgewogen besluit kunt nemen over de tariefdifferentiatie. Daarbij is een aantal opties mogelijk waarbij u wordt gevraagd uw keuze in de agenderingstool aan te geven:
1. Direct op 1 april starten met de beeldvormende behandeling van het raadsvoorstel (technische sessie over de stukken) waarbij er ruim de mogelijkheid is om vragen te stellen en eventuele insprekers aan het woord te laten. Na de technische sessie van 1 april kan de commissie bepalen of de volgende stap in het behandelproces kan worden gezet en of besluitvorming in de raad van 15 april dan haalbaar is. Overigens vindt, op verzoek van het college, daarop vooruitlopend dus op 25 maart al een besloten technische sessie plaats over de brede financiële businesscase parkeren die aan dit raadsvoorstel is gekoppeld.
2. Als u nu al van mening bent dat het raadsvoorstel niet behandelrijp kunt u het voorstel terugsturen naar het college.
-
4 Raadsinformatiebrief over Indexeren woningprijzen 2025 - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen.
NB. In de tabel in de raadsinformatiebrief ontbreekt de categorie 'betaalbare koop in het lage segment.' Bij de vaststelling van de Doelgroepenverordening woningbouw Dordrecht op 19 december 2023 heeft de raad via een amendement de categorie 'sociale koop in het lage segment' toegevoegd. Deze moest inwoners met een inkomen van 1,5 keer de inkomensgrens voor een sociale huurwoning meer kansen bieden op een nieuwbouw koopwoning. In een aanvullende memo bij de raadsinformatiebrief is de volledige tabel -inclusief deze categorie- opgenomen.
-
5 Agenderingsverzoek college over planning behandeling bestemmingsplan Maasterras fase 1
U wordt voorgesteld in te stemmen met het agenderingsverzoek van het college waarmee besluitvorming over het bestemmingsplan opschuift naar de raad van 1 juli. Daarmee wijzigt de eerdere planning zoals die op 11 februari 2025 door de agendacommissie is vastgesteld. Deze was nog gericht op besluitvorming in de raad van 27 mei. Kanttekening bij het agenderingsverzoek is dat besluitvorming over het bestemmingsplan dan in dezelfde raadsvergadering plaatsvindt als de algemene beschouwingen op de Perspectiefnota 2026.
Vergaderstukken
-
6 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Den Hartog (GroenLinks) over Verlengde private aansluiting
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
7 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Kuhlmann (fractie VVD) Behoud parkeerplekken Minnaertweg en omgeving - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
8 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Katif (fractie BvD) over Structurele oplossing parkeer- en verkeersoverlast rond moskee El Fath en wijk Dordtse Hout - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
9 Artikel 40 vragen RvO van de heer Bootsman (fractie GroenLinks) over rolstoelbusjes ZE-zone
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
10 Artikel 40-vragen RvO van de heer Kuhlmann (fractie VVD) over Stop verloedering gloednieuwe fietsenstalling
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
11 Artikel 40-vragen RvO van de heer Stam (fractie Stam) en mevrouw Stolk (fractie VSP) over Benaming straat- en (wandel) paden
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
Groen, Duurzaam en Ruimtelijk Dordrecht
-
12 Vaststellen Nota van Uitgangspunten voor de verkoop van de Biesboschhal - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel door te sturen als hamerstuk.
De eerdere verkoop Biesboschhal is politiek besproken in 2020 waarbij de raad meerdere amendementen aannam. Met (het goedkeuren van deze) Nota van Uitgangspunten wordt een andere koers gekozen en komen de amendementen, verwerkt in de vorige vastgestelde verkoopaanpak, te vervallen. Omdat fase 2 van de verkoop een collegebevoegdheid betreft, is het desgewenst politiek behandelen van dit raadsvoorstel de enige optie voor de raad om invloed op de verkoop van de Biesboschhal uit te oefenen.
-
13 Vaststellen Woonzorgvisie gemeente Dordrecht - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel beeldvormend te bespreken tijdens de Dordtse Dinsdag in april 2025. Wij verzoeken de fracties in de agenderingstool aan te geven welke vragen en aandachtspunten zij mee willen geven. Mochten er geen punten aangedragen worden, adviseren wij het raadsvoorstel als hamerstuk te agenderen.
-
14 Beschikbaar stellen van investeringskredieten verduurzaming gemeentelijk maatschappelijk vastgoed - 2e tranche - Raadsvoorstel
Betreft een op 4/3 jl. aangehouden raadsvoorstel waar nieuwe technische vragen over zijn gesteld. De beantwoording treft u in de bijlage. U wordt voorgesteld het voorstel als hamerstuk door te sturen naar de gemeenteraad.
Eerdere duiding: herzien raadsvoorstel dat eerder dit jaar is teruggestuurd door commissie aan het college ter verbetering van de financiële besluiten en paragraaf (zie begeleidende presentatie Dordtse Dinsdag 12/11/2024 waarin schriftelijke vragen van fracties zijn beantwoord en besluit commissie):
De financiële uitleg in het nieuw aangeboden raadsvoorstel is sterk verbeterd. In combinatie met de begeleidende presentatie van eerder heeft de raad een volledig beeld van het gevraagde. De voorgestelde financiële besluiten zijn daarentegen nog niet op niveau: in besluit 4 wordt gesproken over 'een aantal investeringskredieten'. De raad mag gespecificeerde budgetbesluiten verwachten. Ook het laatste beslispunt schept onduidelijkheid omdat er wordt gesproken over een lopende begroting 2025 en primaire begroting 2026. Deze verwoording komt sinds kort vaker voor maar wekt ten onrechte de indruk dat er een vastgestelde begroting over kalenderjaar 2026 zou zijn, terwijl raadsvoorstel- en besluit strekt tot wijziging van één (meerjaren)begroting. Tot slot verwijzen 3 van de 6 beslispunten naar een ander beslispunt.
Gezien de technische toelichting van november - die compleet en verhelderend was - en de algehele verbetering van het raadsvoorstel, wordt u geadviseerd het raadsvoorstel als hamerstuk door te sturen.
Vergaderstukken
-
15 Geen zienswijze indienen op ontwerpbegroting 2026 GR Gevudo - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel als hamerstuk naar de gemeenteraad door te sturen. Bij agendapunt 57 treft u ter informatie de planning rondom de zienswijzen(aanvragen) van alle GR'en.
-
16 Raadsinformatiebrief over Zienswijze tegen het ontwerp-projectbesluit Sliedrechtse Biesbosch (Hel- en Zuilespolder) - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen. De uitgangspunten voor de zienswijze, zoals de raad die op 15 oktober 2024 heeft vastgesteld, zijn in de zienswijze verwerkt. Dat geldt ook voor het daarbij aangenomen amendement 'Koester ons poldergebied, laatste woord nog niet gezegd'.
-
17 Raadsinformatiebrief over Voortgangsrapportage energietransitie 2024 - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de voortgangsrapportage en deze door te sturen aan de gemeenteraad. Zie ook het agenderingsverzoek college over Voortgang waarin u wordt uitgenodigd tot een werkbezoek.
-
18 Agenderingsverzoek college over Voortgang Energietransitie & Energiehulp aan huishoudens
U wordt voorgesteld wel in te stemmen met het agenderingsverzoek en hiervoor in de termijnagenda 1 uur (middag) te reserveren op locatie, op de Dordtse Dinsdag van 3 juni. Deze datum is onder voorbehoud van verdere agenda-aanspraken, waarna u wellicht tot een andere keuze wilt komen. U kunt uw eventuele wensen aangeven in de agenderingstool.
-
19 Agenderingsverzoek college over Werkbezoek Biesboschcentrum
U wordt voorgesteld wel in te stemmen met het agenderingsverzoek en hiervoor in de termijnagenda 2 uur te reserveren op de Dordtse Dinsdag van 20 mei (middagdeel). Deze datum is onder voorbehoud van verdere agenda-aanspraken, waarna u wellicht tot een andere keuze wilt komen.
U kunt uw eventuele wensen aangeven in de agenderingstool.Vergaderstukken
-
20 Beantwoorden door het college van technische vragen van de heer Van der Meer (fractie GL) over het Stadspark
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
21 Artikel 40-vervolgvragen RvO van mevrouw Van Herwijnen (fractie PvdD) over Staalslakken in verharding
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
22 Tussenbericht van het college over uitstel beantwoording artikel 40-vragen RvO van de heer Van Dam Timmers (fractie CDA) over Aandacht voor het Wittensteinpark tussen Sterrenburg en Wilgenwende
U wordt voorgesteld het uitstelbericht over art. 40-antwoorden voor kennisgeving aan te nemen.
Vergaderstukken
-
23 Brief aan gemeenteraad van Gevudo over gelegenheid voor zienswijze op ontwerp begroting 2026
U wordt voorgesteld de brief ter kennisname aan te nemen. Het voorstel van het college om géén zienswijze in te dienen op de ontwerpbegroting treft u bij het volgende agendapunt. De planning zienswijzen is bij het volgende agendapunt gevoegd.
-
Gezond, Sociaal en Zorgzaam Dordrecht
-
24 Beschikbaar stellen van een aanvullende investeringskrediet voor atletiekaccommodatie Sportpark Reeweg - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel als hamerstuk te agenderen voor de gemeenteraad. Het voorstel past binnen de doelstellingen en uitgangspunten van de Sportvisie 2030 en de Sportraad heeft positief geadviseerd.
U wordt wel gewezen op het benoemde risico van ontbrekende dekking voor hogere toekomstige vervangingskosten. Indien fracties daarin aanleiding zien (of andere redenen hebben) om het raadsvoorstel toch te willen bespreken, kan dat via de agenderingstool worden aangegeven.
Overigens staat in het raadsvoorstel onder het kopje "Hoe wordt dit betaald?" abusievelijk dat de begroting van 2024 wordt gewijzigd. In het besluit is e.e.a. wel correct opgenomen (wijziging begroting 2025).
Vergaderstukken
-
25 Vaststellen beleidsplan Schuldhulpverlening 2025-2029 Samen sterker met effectieve schuldpreventie - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel beeldvormend te bespreken tijdens een nader te bepalen Dordtse Dinsdag.
Het onderwerp is de afgelopen maanden diverse malen aan de orde geweest: Beeldvorming /consultatie ter voorbereiding op onderhavig Beleidsplan Schuldhulpverlening; RIB uikomsten Minima Effectenrapportage (MER) en resultaten Programma Samen tegen armoede 2023; Uitvoeringsprogramma Bestaanszekerheid (onderdeel Visie Sociaal Domein). Om niet te veel in herhaling te vallen, wordt voorgesteld om in de agenderingstool aan te geven waar de technische toelichting zich vooral op zou moeten richten.
In de bijgevoegde begrotingswijziging is overigens niet het bedrag van € 202.000 zichtbaar. Navraag bij het team Planning & Control heeft geleerd dat dit komt doordat deze wijziging 'verder' zit in de meerjarenbegroting 2025, op de jaarschijven 2027 en 2028. Tijdens de beeldvormende vergadering kan hier desgewenst een nadere toelichting op worden gegeven.
Vergaderstukken
-
26 Vaststellen Visie Merwedehuusjes/Skaeve Huse Dordrecht - Raadsvoorstel
U wordt voorgesteld het raadsvoorstel beeldvormend te bespreken (technische sessie) tijdens een nader te bepalen Dordtse Dinsdag.
De in het raadsvoorstel opgenomen link naar het gerelateerde besluit werkt niet correct. Via deze link kunt u de gerelateerde raadsinformatiebrief alsnog raadplegen.
-
27 Raadsinformatiebrief over Beantwoorden motie M15A Informatie bestaande regelingen per post - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen. Bij het eerstvolgende overzicht van moties en toezeggingen zal u worden voorgesteld de motie af te voeren.
Voor de goede orde wordt u erop gewezen dat het college gemotiveerd afwijkt van het verzoek uit de motie.
-
28 Raadsinformatiebrief over Aanpak houtstook - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld de raadsinformatiebrief ter kennisgeving door te sturen aan de gemeenteraad. Op de Dordtse Dinsdag van 4 maart jl. was er een inspreker over houtstook en is de raad in een andere commissievergadering geconsulteerd over de Rol van de raad bij programma's onder de Omgevingswet. Uit die consultatie volgt dat er extra informatie aan de Raadsinformatiebrief is toe te voegen, in aanvulling op het kopje 'Vervolg' - zie daarvoor het aanvullend schrijven waarin staat aangekondigd dat er een raadsvoorstel komt. Algemene uitspraken over houtstook worden ook gedaan in de Omgevingsvisie 2.0, waarvan de raadsbehandeling na ontvangst in de agendacommissie zal starten in vermoedelijk maart/april.
-
29 Raadsinformatiebrief over Beantwoorden motie M8A Meer preventie bij relatieproblemen - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld de raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen. Bij het eerstvolgende overzicht van moties en toezeggingen zal u worden voorgesteld de motie af te voeren.
-
30 Raadsinformatiebrief over Derde actualisatie bovenregionaal plan jeugdhulp plus - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen.
-
31 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Van Dam Timmers en de heer Van den Berg (fractie CDA) over Raadsinformatiebrief sturingsmogelijkheden jeugdhulp - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
32 Artikel 40 vragen RvO van mevrouw Stolk (fractie VSP) en de heer De Heer (fractie ChristenUnie-SGP) over Dordrecht verdient een strijd tegen eenzaamheid
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
33 Artikel 40-vragen RvO van de heer Burakcin (fractie GroenLinks) over het Maatschappelijk Meedoenbudget (voorbeeld Wageningen)
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
34 Artikel 40 vragen RvO van dhr. Stam (fractie Stam) en mevr. Stolk (fractie VSP) over Toiletvoorziening De Essenhof en begraafplaats Dubbeldam
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
35 Artikel 40 vragen RvO van de fracties FS, Denk, VSP, FvD, FvL en OOE over Woonruimteverdeling en voorrangsregeling
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
36 Artikel 40 vragen RvO van de heer De Vries en de heer Stolk (fractie VSP) verbouwing en status de Stoof
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
37 Brief aan gemeenteraad van gemeente Sliedrecht over Motie Stop pilot Powerful Ageing in Sliedrecht
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen.
In de gemeenteraad van 11 maart 2025 zijn over dit onderwerp twee moties 'vreemd aan de orde van de dag' ingediend.
-
38 Brief aan gemeenteraad van 113 Zelfmoordpreventie over voorstellen tbv opstelling suicidepreventiebeleid
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen. Het is aan de fracties zelf om te overwegen of zij naar aanleiding van de brief nadere actie willen ondernemen.
-
39 Inwonersbrief over mailwisseling ara
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen.
Vergaderstukken
-
Lerend en Ondernemend Dordrecht
-
40 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de fracties DENK, OOE, VVD, BVD, FW, VSP en FvD over Erfpachten Dordtse Kil 1 en 2 - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
Levendig, Leefbaar en Veilig Dordrecht
-
41 Raadsinformatiebrief over Tussentijdse evaluatie Integraal Veiligheidsplan 2023-2026 - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen. Op korte termijn wordt het RK-onderzoek naar Ondermijning verwacht, dat vanuit het werkplan 2024 doorliep voor afronding in 2025.
-
42 Raadsinformatiebrief over Stand van zaken handhaving 2024 en beantwoorden motie 17A Alleen samen krijgen we onze stad toegankelijk! - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen en motie 17a bij het eerstvolgende overzicht van moties af te voeren.
Het college heeft eind 2024 toegezegd een werkbezoek handhaving te organiseren en hiervoor een agenderingsverzoek in te dienen bij de agendacommissie. Dit agenderingsverzoek volgt op korte termijn en bij het werkbezoek zal deze raadsinformatiebrief betrokken worden.
-
43 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Den Heijer (VVD) en Mevrouw Koene (Gewoon Dordt) over Het Glazen Huis nu eens in ons mooie Dordt - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
44 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van de heer Van der Net (fractie VVD) over Exploitatievergunning horeca - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
45 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van mevrouw Koene (fractie Gewoon Dordt) over Logiesheffing, Dordrecht een gastvrije stad - Antwoordbrief artikel 39/40
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
46 Artikel 40 vragen RvO van de heer Van der Net (fractie VVD) over Herdenking 80 jaar vrijheid
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
Vergaderstukken
-
47 Artikel 40-vragen RvO van de heer Den Heijer (fractie VVD) over Storm, stroomuitval, sabotage: hoe veilig is Dordrecht écht?
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
48 Beantwoording door het college van inwonersbrief met Klacht over het niet mogen verkopen van ballonnen tijdens Koningsdag 2025
U wordt voorgesteld de antwoordbrief voor kennisgeving aan te nemen.
-
49 Beantwoorden door het college van inwonersbrief over Verzoek om snellere actie tegen onbeheerd geparkeerde auto's
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
50 Inwonersbrief over Verzoek om snellere actie tegen onbeheerd geparkeerde auto's
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de brief en deze in handen te stellen van het college voor beantwoording. De Agendacommissie verzoekt om een afschrift van het antwoord.
-
Bestuurlijk en Ondersteunend Dordrecht
-
51 Raadsinformatiebrief over Chemours - Aangepast plan van aanpak herstel moestuinen in Dordrecht, Molenlanden, Papendrecht en Sliedrecht - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld de brief ter kennisgeving aan de gemeenteraad te sturen.
-
52 Raadsinformatiebrief over Verlenen omgevingsvergunning aan het COA voor het realiseren van een asielzoekerscentrum - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld de raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad door te sturen. De brief bevat een overzicht van Dordtse en landelijke actualiteit.
U wordt er ook op gewezen dat aan deze agendacommissie de ledenbrief VNG over ontwikkelingen asielopvang is toegevoegd en dat de rekenkamer heeft aangekondigd (werkprogramma 2025) dit jaar een onderzoek uit te voeren naar de Effectiviteit en doelmatigheid van opvang van asielzoekers, statushouders en Oekraïners in Dordrecht.
-
53 Artikel 40 vragen RvO van mevrouw Kamphuis (fractie SP) over Begeleidingscommissie AZC
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
54 Ledenbrief VNG over Ontwikkelingen asielopvang en huisvesting statushouders
U wordt voorgesteld kennis te nemen van deze ledenbrief VNG.
-
55 Raadsinformatiebrief over Route naar de Perspectiefnota 2026 - ambtelijke inventarisatie mogelijke maatregelen - Raadsinformatiebrief
U wordt voorgesteld deze raadsinformatiebrief ter kennisname naar de gemeenteraad te sturen en te betrekken bij de behandeling van de perspectiefnota 2026 op 1 juli 2026.
De raadsinformatiebrief is conform het afgesproken proces met de gemeenteraad, genaamd “Route naar de perspectiefnota 2026.” op 18 februari consulterend besproken. Tijdens de consultatie hebben raads- en commissieleden input kunnen leveren aan het college voor de verdere uitwerking van het pakket maatregelen in de perspectiefnota.
Op 9 juli 2024 is de motie ‘OZB behapbaar houden’ aangenomen in de gemeenteraad, en deze maakt deel uit van het proces.
-
56 Agenderingsverzoek Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat over Kennismaking rijkscoördinator PFAS
De fracties worden gevraagd in de agenderingstool hun voorkeur aan te geven voor de opties in het agenderingsverzoek.
Het is voor de andere gemeenten helaas niet mogelijk om een gezamenlijk moment op dinsdagen te organiseren. Gezien het belang dat wordt gehecht bij de gemeenten om met elkaar op te trekken in het dossier Chemours worden deze opties aan u voorgelegd.
-
57 Planning en Oplegger zienswijzen Gemeenschappelijke Regelingen 2025
Ter informatie ontvangt u de planning
zienswijzen verbonden partijen 2025. Omdat de termijnplanning snel volloopt, wordt u
geadviseerd bij voorbaat 90 minuten te reserveren voor
beeld- of oordeelsvormen op 10 juni 2025
(avond) over de concept zienswijzen van GR
Sociaal, DG&J, OZHZ en/of VRZHZ. De agendacommissie van 20 mei kan dan op basis van de raadsvoorstellen op basis van een inhoudelijk advies van de griffie die tijdsreservering verder indelen of de reservering laten vervallen. -
58 Beantwoorden door het college van artikel 40-vragen RvO van mevrouw Schnabel (fractie PvdA) over Regionaal Archief Dordrecht
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
59 Artikel 40 vragen RvO van de heer Venderbos Lambinon (PvdD) over Bezorging Dordt Centraal
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde artikel 40-vragen in afwachting van beantwoording door het college.
-
60 Memo van het college over uitstel beantwoording artikel 39-vragen RvO van de fracties DENK, Beter Voor Dordt en VSP over flexwoningen op het Rudyard Kipling-erf
U wordt voorgesteld het uitstelbericht over art. 40-antwoorden voor kennisgeving aan te nemen.
Vergaderstukken
-
61 Brief van college aan de fracties Denk, FvD, FvW, OOE en VSP over Verzoek om precisering WOO verzoek
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de gestelde vragen van het college in afwachting van beantwoording door de gemeenteraadsfracties van Denk Dordrecht, Forum voor Democratie, Fractie Waardhuizen, Op ons Eiland, Verenigde Senioren Partij.
Het college geeft aan dat de gevraagde nadere nadere duiding voor 18 maart moet zijn ontvangen omdat zij anders volgens de op basis van de WOO kunnen besluiten de aanvraag buiten behandeling te stellen.
-
62 Beantwoording door de fracties Denk, FvD, Fractie Stam, OOE en VSP over Precisering WOO verzoek
U wordt voorgesteld de beantwoording voor kennisgeving aan te nemen.
-
63 Brief (afschrift) aan gemeenteraad over Verzoek om tijdige aanlevering DG&J jaarstukken en controleverklaring 2024 Auditcommissies Zwijndrecht, Alblasserdam, Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht
U wordt voorgesteld de brief ter kennisgeving aan te nemen. Auditcommissie Dordrecht is gevraagd om mee te ondertekenen en heeft hierover gesproken in haar vergadering op 11 februari jl. Omdat sturing op GR'en geen onderdeel is van het takenpakket van de auditcommissie van Dordrecht is net als bij andere gemeenten niet op het verzoek ingegaan.
-
64 Brief aan gemeenteraad van GR Sociaal over Zesde procesbrief aanleiding van de anonieme brief van medewerkers van de GR Sociaal
Het DB GR Sociaal houdt de gemeenteraad op de hoogte van het onderzoek GR Sociaal via procesbrieven. Wij adviseren deze zesde procesbrief voor kennisgeving aan te nemen.
In deze zesde procesbrief wordt aangegeven dat op basis van het vooronderzoek (uitkomsten medio april) het bestuur van de GR Sociaal verwacht in de eerste helft van mei naar buiten te kunnen treden met een bestuurlijk standpunt en de te zetten vervolgstappen.
-
65 Brief aan gemeenteraad van Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over Vergaderstukken Algemeen Bestuur
U wordt voorgesteld kennis te nemen van de OZHZ brief waaruit de link is weggevallen.
De vergaderstukken treft u hier:
-
66 Brief aan gemeenteraad van gemeente Oirschot over Motie Meer taken meer knaken
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen.
-
67 Brief aan gemeenteraad van Historisch Platform Dordrecht over Reactie op ambtelijke voorzet voor Perspectiefnota 2026
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voor te leggen aan het college. De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst.
-
68 Brief aan gemeenteraad van Next Volley Dordrecht over Steunbetuiging brief Sportraad over bezuinigingen
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voor te leggen aan het college. De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst.
-
69 Brief aan gemeenteraad van de KDR&ZV over bezorgdheid over Bezuinigingen op sportvoorzieningen
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voor te leggen aan het college De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst.
-
70 Brief aan gemeenteraad over Petitie Stichting Zwembad De Dubbel tegen sluiting zwembad
U wordt voorgesteld de petitie voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voor te leggen aan het college.
De burgemeester heeft de petitie op 11 maart 2025 in ontvangst genomen. De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst. -
71 Inwonersbrieven Over zorgen in verband met afschaffing doelgroepenvervoer
U wordt voorgesteld de brief die door inwoners is ondertekend voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voor te leggen aan het college. De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief van inwoners als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst.
-
72 Inwonersbrief over Zorgen omtrent bezuinigingen Drechthopper
U wordt voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen en deze ter beantwoording voorlegt aan het college. De Agendacommissie verzoekt een afschrift van het antwoord te ontvangen. Zowel de brief als het antwoord van het college kunnen worden meegenomen bij de behandeling van de perspectiefnota en worden bij de stukken van de perspectiefnota geplaatst.
-
Tenslotte/Overig